Listwy przysufitowe

Listwy przysufitowe to element wystroju, który podkreśli wygląd mieszkania. Dostępne na rynku elementy wykończenia umożliwiają nam samodzielny i szybki montaż, który zmieni wygląd naszego pomieszczenia. Możemy wybrać spośród rozlicznych produktów np. listew ozdobnych, rozet sufitowych i tak dalej. Wiele z dostępnych produktów jest gotowe do montażu przez amatorów. Dlatego bardzo łatwo jest je samodzielnie zamontować. Możemy wybrać spośród listew stylizowanych na klasyczne, jak również nowoczesne. Z tego względu można dopasować do wnętrz nowoczesnych, jak i tych utrzymanych w klasycznym stylu.

Przed dokonaniem montażu powinniśmy upewnić się, że podłoże, na którym będziemy kłaść listwy przysufitowe, jest suche i czyste. Należy także dokładnie przyciąć narożniki listew przysufitowych. Dobrze użyć piłki, która posiada drobne ząbki. Właściwie dociętą listwę przysufitową przykładamy do ściany i sprawdzamy, czy dobrze przylega. Następnie kładziemy klej i ją mocujemy.

W czasie wybierania listew przysufitowych należy pamiętać, że powinny być one dobrane do całości wyglądu wnętrza. Duży wpływ na to, jak wygląda wnętrze ma oczywiście wybór koloru ścian, jednak listwy przysufitowe dobrane w sposób odpowiedni, potrafią podkreślić wygląd całości oraz nadać pomieszczeniu ciekawego wyglądu. Co ciekawe, możliwy jest wybór list oświetleniowych, które poza standardową funkcją wykończenia spełnią także funkcję oświetlenia wnętrza. Podobnie jak inne listwy przysufitowe, również i te można malować na dowolny kolor. Dzięki temu sami wybierzemy odcień, w którym pragniemy posiadać listwę przysufitową, dopasowując ją do koloru ścian, mebli lub podłogi. Malowanie jest dziecinnie proste i zazwyczaj potrzebne są zwykłe farby zakupione w sklepie papierniczym.

Bardzo popularnym materiałem, z którego wykonane są listwy, jest duropolimer. Ten materiał odznacza się lekkością, którą posiada styropian oraz naturalnym wyglądem. Jednocześnie jest to materiał dość twardy i o gładkim wyglądzie.